Jakie zalety mają panele fotowoltaiczne?

panele fotowoltaiczne

Pomimo, iż panele fotowoltaiczne to nie jest zbyt specjalistyczny sprzęt, ich funkcjonowanie charakteryzuje cały szereg rozmaitych parametrów. Też każdy sprzedawca promuje własne artykuły, przyciągając uwagę na elementy, jakimi ich panel różni się od pozostałych. Dobór pomiędzy poszczególną, natomiast inną firmą jest istotny, lecz zazwyczaj nie ma poważnych konsekwencji. Po prostu dostajesz to, za co płacisz. Wyłożysz wiele kasy – kupujesz artykuł, który przetrwa wszystko. Kupisz coś ze średniej półki i także nic właściwie się nie stanie, natomiast zyski będą większe.

Czy wiesz, jakie panele fotowoltaiczne dobrać?

Już na samym starcie powinieneś wiedzieć, iż jedyna poprawna odpowiedź na to zapytanie nie istnieje. Nie istnieje ani doskonały wytwórca, ani doskonała propozycja, jaka zaspokoi wszelkich zainteresowanych fotowoltaiką. Na szczęście nie masz się czego obawiać. Na rynku funkcjonuje wielu rzeczywiście dobrych wytwórców z niezwykle dobrymi artykułami. Pytanie jedynie, co Ciebie interesuje i ile oraz za co zamierzasz tak rzeczywiście płacić?

Panele monokrystaliczne lub polikrystaliczne? Sprawność paneli fotowoltaicznych

Jedno spośród ważnych zagadnień, jakie należałoby sobie zadać podczas doboru paneli fotowoltaicznych z tego serwisu, dotyczy doboru techniki zrobienia elementów fotowoltaicznych. W ostatnich latach jeszcze większą sławą cieszą się panele fotowoltaiczne monokrystaliczne, jakie stopniowo wypychają panele polikrystaliczne oraz amorficzne (wtedy znane ze względu na mniejszą cenę). Dla ewentualnego inwestora dużą rozbieżnością będzie wygląd oraz sprawność paneli fotowoltaicznych, wynikająca m.in. z wykorzystanego tworzywa.

Zalety posiadania instalacji fotowoltaicznej

Dużą wartością posiadania instalacji fotowoltaicznej jest redukcja rachunków za prąd. Raporty sugerują, iż aż 84 proc. Polaków decyduje się na instalację fotowoltaiczną, gdyż pragnie oszczędzić na kosztach energii. Comiesięcznie rachunki za prąd z założoną fotowoltaiką wyniosą 10-30 zł, natomiast zwrot wydatków jej montażu winien zająć ok. 7-9 lat. Następnie prąd nie będzie nas właściwie już nic kosztował. Przynajmniej połowa badanych podkreśla, iż już zarabia na posiadaniu instalacji!