Jak wygląda zmiana sprzedawcy prądu?

dostawcy prądu

W dobie XXI wieku coraz więcej osób zadaje sobie pytanie: jak wygląda zmiana sprzedawcy prądu? Otóż, warto wiedzieć, że rozmowę na zmianę operatora można umówić poprzez drogę online. Wszystkie zapytania można przesłać elektronicznie, co stanowi duży atut. Bardzo wiele osób korzysta z nowego dostawcy w sytuacji zakupu domu lub mieszkania od innego właściciela. W celu załatwienia wszelkich formalności, w takim przypadku trzeba przygotować skan bądź zdjęcie protokołu zdawczo-odbiorczego. Taki protokół spisuje się z właścicielem lokalu, od którego nabywa się dom lub mieszkanie.

Jakie dokumenty trzeba przygotować w celu skorzystania ze zmiany dostawcy prądu?

Osoba, która chce skorzystać ze zmiany sprzedawcy prądu, musi przygotować stosowną dokumentację. Przede wszystkim trzeba przygotować dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość. Dodatkowo, trzeba przedstawić nowemu dostawcy, nazwę poprzedniej firmy, z której usług się korzystało. Można również przygotować umowę od poprzedniego sprzedawcy. Podczas wizyty w salonie wybiera się najlepiej dopasowany produkt do własnych potrzeb. Specjaliści, poprzez badanie potrzeb dopasowują najkorzystniejsze rozwiązanie. Uwzględniają oni aktualne wykorzystywanie energii oraz obecne rachunki za prąd.

Rola pełnomocnika podczas wyboru nowego dostawcy prądu

dostawcy prądu

W salonie można skorzystać z wyboru pełnomocnika do zmiany sprzedawcy prądu. Bardzo wiele osób decyduje się na to rozwiązanie, gdyż dzięki temu pracownik firmy może załatwić wszelkie formalności w imieniu klienta. Taka osoba może wypowiedzieć umowę poprzedniemu sprzedawcy. Dodatkowo, może ona złożyć odpowiednie zaświadczenie do lokalnego Operatora Systemu Dystrybucyjnego. Warto pamiętać, że z nowych usług, klient może korzystać bezpośrednio po zakończeniu obecnie trwającej umowy. Może tego dokonać również po zakończonym okresie wypowiedzenia. Klient, który otrzyma pozytywną odpowiedź od Operatora Systemu Dystrybucyjnego może oficjalnie korzystać z nowych usług.